راه اندازی شبکه WAN
کمتر از 1 دقیقه پیش

راه اندازی شبکه WAN


شبکه ها با توجه به گستردگی تجهیزات و به کارگیری آنها در قالب جغرافیایی به انواع مختلفی تقسیم میشوند که یکی از انواع بسیار پرکاربرد و به نوعی سازمانی که در گستره ی جغرافیایی با فواصل بسیار زیاد به کار می رود شبکه ون میباشد.
شبکه ون برای استفاده در ایجاد ارتباط بین کاربری های یک شبکه که این کاربرها در فواصل بسیار زیادی از هم قرار دارند به کار میروند.
راه اندازی شبکه wan در سازمان هایی شکل میگیرد که دارای شعبه هایی در فواصل زیاد به میزان فاصله ی کشورها و قاره ها هستند.
به عنوان یکی از نمونه های راه اندازی شبکه wan میتوان به شبکه های بانکی اشاره کرد که شعبات آن در بسیاری از کشورها گسترش دارد.و یا دفاتر هواپیمایی که در شهرهای مختلف کشورهای گوناگون قرار دارند.
در گذشته شبکه های ون فقط یه شبکه هایی اطلاق میشد که در گستره ی جغرافیایی بسیار زیاد مانند نمونه های یاد شده و تعاریف ذکر شده بودند اما امروزه قدم به دنیایی از فناوری گذاشته ایم که تجهیزاتی همچون فیبر و تجهیزات بی سیم در آن ورود کرده اند و باعث شده اند شبکه محلی نیز به ده ها کیلومتر گسترش یابند و این باعث ورود ورود راه اندازی شبکه wan در این بازه هم شود.نمونه هایی از این تکنولوژی ها که بسته به نیاز شرکت ها پیشنهاد میشوند میتوان به مواردی چون اینترانت، ام پی ال اس، مترو اترنت، ایکس دی اس ال و وی پی ان اشاره کرد.
آخرين بازديدها
پربازديدترين ها
Scroll