لیفتراک
کمتر از 1 دقیقه پیش

لیفتراک

یکی دیگر از ابزارهای پرکاربرد و کمک یار انسان در حوزه صنعت که در جهت انجام کارها در امور جابجایی وسایل و تجهیزات سنگین عمل میکند لیفتراک است. لیفتراک ها اسمبل شده از قطعاتی هستند که کار اعضای بدن انسان را برای امور جابه جایی به همان شکل اما در ابعاد بزرگتر انجام میدهند که به طور طبیعی ما از انجام آن عاجزیم. در کل اصول علمی فیزیک را به خوبی اجرا میکنند تا این امر را برای ما راحت تر کنند.
لیفتراک از یک دکل برخوردار است که شاخک ها و قطعات الحاق شده به آن مجری این فعالیت های سنگین برای جمل بار هستند.
لیفتراک ها در اشکال مختلفی طراحی میگردند که متناسب با نحوه جابه جایی بارها و مصالح ومحل جابجایی در ابعاد و ظرفیت های مختلف به کار میروند.
لیفتراک ها با توجه به محلی که به کار برده میشوند از سوخت های متفاوتی بهره میبرند که معمولا در انواع لیفتراک های دیزل و گاز سوز . یا لیفتراک برقی طراحی شده اند.
ملحقاتی که به لیفتراک اضافه میشوند در اصل تجهیزاتی هستند که توسط کمپانی های سازنده آنها برای جابجایی های مختلف تولید میگردند تا برای هر جابجایی منحصر به فرد و به شکل خاص خود به کار برده شود و نحوه کار آنها بدین گونه است که آنها را به شاخکهای لیفتراک اضافه میکنند.
لیفتراک از کلمه انگلیسی "فورک لیفت" نشات گرفته است و "فورک" به معنای چنگال می باشد که همانطور که از اسم آن پیداست مانند چنگال شاخک های خود را به زیر بار برده و بار را به بالا و یا پایین منتقل میکند.
به عبارتی اگر بخواهیم لیفتراک را از لحاظ فنی بررسی کنیم وسیله ای است که همه ی قوانین فیزیک را به راحتی برای آسودگی کارها به عمل تبدیل میکند.
یکی از این قوانین یاد شده آن است که با توجه به آن که چرخهای عقب گردش دارند در نتیجه باعث توانایی گردش و چرخش لیفتراک در محیط کوچک میشود و به عبارتی دور فرمان لیفتراک را افزایش میدهد.
شرکت های مختلفی لیفتراک ها را تولید و خدمات مربوط به آن را ارائه میدهند که از معروف ترین های آنها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
- لیفتراک شرکت سهند
- لیفتراک شرکت کوماتسو
- لیفتراک شرکت هایستر
- لیفتراک شرکت تویوتا
و...
آخرين بازديدها
پربازديدترين ها
Scroll