بازرسی دیگ آبگرم (تست) و صدور گواهی سلامت
کمتر از 1 دقیقه پیش

بازرسی دیگ آبگرم (تست) و صدور گواهی سلامت

بازرسی دیگ آبگرم (تست) و صدور گواهی سلامت
اهمیت برنامه های اضطراری از نظر سلامت و ایمنی شغلی
در حال حاضر، تمام شرکت ها در هر بخش باید طرح اضطراری را مطابق با اصول مندرج در قانون بهداشت و ایمنی حرفه ای شماره 6331 ایجاد کنند. طرح اورژانسی نیاز به برنامه ریزی قبلی برای شرایط زیر دارد که ممکن است در محیط های کاری به طور عمده رخ دهد:
• روش آتش سوزی
• اصول اولیه کمک
• تخلیه اضطراری کارمندان
• خطرات جدی و ناتمام
طبق قانون، فقط افرادی که به طور ویژه منصوب شده اند با تجهیزات لازم باید وارد مناطق خطرناک و جدی شوند. همه کارکنان به غیر از موارد ذکر شده موظف هستند که از کارشان متوقف شوند. اگر خطر جدی و قریب الوقوع غیر قابل اجتناب شود، تمام کارکنان باید منطقه را ترک کنند.
شرکت ها نباید فقط خود را با برنامه های اورژانسی تعمق کنند و آموزش کارآموزی را برای همه کارکنان فراهم کنند. علاوه بر این، شرکت ها ممکن است از سازمان های خارج از سازمان در مواردی مانند مراقبت های اورژانسی، کمک های اولیه، نجات و آتش سوزی حمایت کنند.
برنامه های اضطراری، آتش سوزی و قوانین کمک های اولیه. مقاله طبق قانون، شرکت ها باید شرایط اضطراری احتمالی و احتمالی را شناسایی کنند که ممکن است قبل از خطرات بیشتر باعث ایجاد تأثیر بر کارکنان و محیط کاری شوند و چگونگی تاثیر محیط کار، مواد مورد استفاده در فعالیت های تولید، ماشین آلات مورد استفاده در تولید، تجهیزات کار و شرایط محیطی. برنامه های اضطراری اطمینان از پیشگیری از اثرات نامطلوب شرایط اضطراری احتمالی و اقدامات محدودیتی را در بر می گیرد.
شرکت ها برای انجام اندازه گیری، تحلیل و ارزیابی لازم برای حفاظت از تاثیرات منفی شرایط اضطراری نیاز دارند. عوامل موثر در مبارزه با اورژانسی عبارتند از: اندازه شرکت، ماهیت کار انجام شده، خطرات ویژه ای که در رابطه با فعالیت های آن، تعداد کارکنان در شرکت و دیگر افراد خارج از شرکت انجام می شود.
با توجه به این عوامل، شرکت ها باید پرسنل کافی و مناسب مجهز و با مهارت کافی برای جلوگیری از خطرات، حفاظت، تخلیه کارکنان، آتش سوزی، کمک های اولیه و غیره استفاده کنند. تیم مسئول این کار مسئول تأمین آموزش و تمرین برای کارمندان در زمان های خاص و همیشه در دسترس هستند.
در صورت خطر جدی، قریب الوقوع و غیر قابل پیش بینی به هر دلیلی، مسئولیت های مدیریت عبارتند از:
• برای تهیه دستورالعمل ها و دستورالعمل های پیشنهادی برای کارکنان بلافاصله از کار خودداری کنید و محل کار را ترک کنید و به محل امن بروید.
• در صورتی که این خطر همچنان ادامه دارد، از کارکنان نپرسید که کار خود را ادامه دهند، مگر آنکه افراد با وسایل لازم و مخصوصا منصوب شوند، مگر اینکه مورد نیاز باشد.
در چنین مواردی کارکنان مسئول مداخلات آنها نیستند مگر اینکه بی دقتی یا نادیده گرفته شوند.
بویلرها و مخازن تحت فشار اصول بازرسی چیست؟
بویلرها و مخازن تحت فشار با مشخصات و ظرفیت های مختلف برای مقاصد مختلف در بخش های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. نمونه های اولیه عبارتند از: دیگ بخار، بخار دیگ بخار، دیگ بخار گرم، دیگ بخار روغن داغ، کمپرسور، مخزن هوا، مخزن فشار، اتوکلاو، مخزن گاز LPG، سیلندر گاز صنعتی و مخازن.
بررسی های منظم ظرفیت فشار باید توسط مهندسین مکانیکی و تکنسین های ماشین یا توسط تکنسین های بالا مطابق با مقررات انجام شود. اگر این بازرسی ها با روش های غیر مخرب تست انجام شود، آنها باید مطابق استاندارد TS EN ISO 9712 (TS EN ISO 9712 Testing Non-destructive - NDT Qualification and Certification - General Specifications) آموزش داده شود.
دوره ای که در آن دیگهای بخار و مخازن تحت فشار باید بررسی شود، در مقررات نیز توضیح داده شده است. به عنوان مثال، دیگ بخار، دیگهای بخار، سیلندرهای LPG در حال استفاده و مخازن هوای فشرده باید هر ساله بررسی شوند. هر سیلندر گاز قابل حمل و یا بدون درز و مخازن و مخازن حاوی مایعات خطرناک باید هر ده ساله بازرسی شود.
روش آزمون هیدرواستاتیک به طور کلی در آزمایش عروق فشار استفاده می شود. در طول این آزمایشها، مگر اینکه در مقررات و استانداردهای مربوطه مشخص شود، سطح 1,5 فشار عملیاتی اعمال می شود. با این حال، اگر آزمایش هیدرواستاتیک به علت ویژگی های مخازن تحت فشار یا شرایط عملیاتی امکان پذیر نباشد، روش های غیر مخرب تست به جای تست هیدرواستاتیک در مخازن تحت فشار به عنوان استانداردها مشخص می شود. در این مورد، گزارش هایی که نتایج آزمون را نشان می دهند، باید همراه با توجیه ذکر شود.
وزارت کار و امنیت اجتماعی مقررات بهداشت و ایمنی در استفاده از تجهیزات کار در 2013 صادر کرد. طبق این مقررات، دیگهای بخار و مخازن تحت فشار با توجه به سلامت کارکنان و ایمنی کارکنان شرکت در معرض خطر قرار می گیرند. در محدوده مقررات، کنترل و نظارت منظم دیگهای بخار و مخازن تحت فشار بر اساس مقررات قانونی زیر است:
• مقررات تجهیزات فشار (در 2007)
• مقررات تجهیزات فشار قابل حمل (2012 سالم)
• مقررات در مورد فشارهای ساده (سال 2006)
علاوه بر این، در ضمیمه مقررات بهداشت و ایمنی در استفاده از تجهیزات کاری، در مورد تعمیر و نگهداری، تعمیرات و بازرسی های دوره ای (ضمیمه 3)، استانداردهای مربوط به هر دیگ بخار و مخزن تحت فشار، بدون توجه به اصول این مقررات، ذکر شده است. به عنوان مثال،
• TS 2025 و TS EN 13445-5 استاندارد برای دیگ بخار بخار
• TS EN 12952-6 استاندارد برای دیگهای گرمایش
• TS EN 1442، TS 1445، TS 1446، TS EN 12817 و TS EN استاندارد 12819 برای LPG مایع و مخازن گاز مشابه (زیر زمین)
• استانداردهای TS EN12817 و TS EN 12819 برای LPG مایع و مخازن گاز مشابه (زیرزمینی)
• برای مخازن هوای فشرده، TS 1203 EN 286-1، TS EN 1012-1، TS EN 13445-5 استاندارد
• API 620، API 650، API 653 و API 2610 استاندارد برای مخازن و مخازن با مایعات خطرناک
اجرا و تعمیرات تخصص ماست,ساخت,طراحی,مشاوره
آخرین قيمت را از ما بگیرید
شركت فني و مهندسي سورنا صنعت بيستون با بيش از 18 سال سابقه در صنعت برق
مهندس سيد حميدرضا حسيني كارشناس ارشد برق و كنترل
09122089098 – 09362089098 – 09102089098
02166482981 – 02644220797
co_ssb@yahoo.com ايميل :


0
تهران
تهران
تهران
تهران ، کرج و تمام نقاط ایران
09122089098
ssb.co@yahoo.com

آگهی های مرتبط :

Scroll