کمتر از 1 دقیقه پیش

کانسپت جدید کامیون برقی مرسدس بنز

کانسپت جدید کامیون برقی مرسدس بنز

امروزه کامیون‌های برقی در بعضی از شهرها و کشورها به جاده‌ها آمده‌اند، اما آنها فقط قابلیت حمل بسته‌ها و کارهای سبک را دارند. مرسدس بنز می‌خواهد مشتریان‌اش از کامیون برقی برای کارهای بیشتر و حمل بارهایی تا وزن ۲۶ تن استفاده کنند. این اولین کامیونی خواهد بود که می‌تواند وزن‌های سنگین حمل کند.

این طرح مفهومی این کامیون «ای‌تراک» (eTruck) نام دارد و از بعضی از تکنولوژی‌های به کار رفته در نسل فعلی کامیون‌های برقی استفاده می‌کند، اما ظرفیت آن بسیار بیشتر و دامنه حرکتی آن هم تا ۱۲۴ مایل (۳۸ کیلومتر) است. مرسدس این هفته در جریان رویدادی در آلمان، از ای‌تراک رونمایی کرد و گفت که این وسیله نقلیه در اوایل سال ۲۰۲۰ وارد جاده‌ها می‌شود.
 
concept


موتور مستقیما در کنار هاب‌های چرخ خودرو قراردارد. محور عقب این کامیون با برق کار می‌کند. مرسدس از همین طراحی در اتوبوس‌های هیبریدی برقی‌اش نیز استفاده کرده است. سه ماژول باتری لیتیوم یون(LIT-ION) در این کامیون وجود دارد که دامنه حرکتی لازم را برای یک روز کاری آن فراهم می‌کند.

صرف‌نظر از یک رنگ‌آمیزی آینده‌گرایانه، دیگر ویژگی‌های خارجی این کامیون چندان متفاوت و منحصر به فرد نیست.شاسی آن تغییرات چشکگیری داشته و نسبت به شاسی های کامیون های موجود تفاوت زیادی دارد.
 
electrical car


«ولفگانگ برنارد»، رییس بخش اتوبوس‌ها و کامیون‌های مرسدس در بیانیه‌ای گفته: «قبلا از سیستم‌های رانشی برقی در کامیون‌ها به ندرت استفاده شده بود اما حالا هزینه، عملکرد، زمان شارژ به سرعت بهتر می‌شود و حالا زمان استفاده از کامیون برقی فرا رسیده است.»
مرسدس بنز الکتریکی

نظرات کاربران:


نظر شما در مورد این موضوع:

فیلدهای ستاره دار را وارد نمایید.ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
پربازدیدترین اخبار
Scroll