کمتر از 1 دقیقه پیش

پایان تولید استون مارتین DB9

پایان تولید استون مارتین DB9
پس از 13سال تولید خودروی زیبا و دوست داشتنی استون مارتین DB9 به پایان رسید و جای خود را به فرزند خلف خود یعنی استون مارتین DB11 داد.

نکته جالب توجه اینکه در اختتامیه تولید این خودرو فقط ۹ دستگاه استون مارتین‌ DB9 از خط مونتاژ این شرکت در گایدون (Gaydon) انگلستان خارج شدند . این 9 دستگاه به منظور بزرگداشت این محصول،به صورت سفارشی و ارتقا داده شده ساخته شدند تا یادگاری ماندگار باقی بماند.

پس از طراحی و ساخت DB11 با پلتفرم جدید و پیشرانه‌ی توربوی دو قلوی  V12 Turbo به جاده، استون مارتین DB9 یکی از مهم‌ترین مدل‌های تولیدی در تاریخ ۱۰۰ ساله‌ی این شرکت بود. این خودرو کمک زیادی به استون مارتین در دوره‌ی بحرانی این شرکت در سال‌های ۲۰۰۶ و پس از فروش آن توسط فورد، کرد. 
 
استون مارتین db 9


استون مارتین DB9 برای اولین بار در سال ۲۰۰۳ معرفی و می توان گفت زیباترین و موفقترین خودروی در تاریخ این شرکت تبدیل شد. این خودرو همچنین اولین استون مارتین تولید شده در مقر جدید گایدون (در آن زمان) بوده است.

 DB9 به پلتفرم آلومنیومی فشرده و جدید VH (عمودی/افقی) که به ونکوئیش V12 ، مجهز بود. DB9 جانشین DB7 شده بود که در بین سال‌های ۱۹۹۴ و ۲۰۰۴ به تعداد ۹۰۰۰ دستگاه تولید و فروخته شد.بدین ترتیب استون مارتین پلتفرم ۲۰ ساله‌ی DB7 را که توسط جگوار طراحی شده بود را کنار گذاشت.
 
Aston martin

داخل این خودرو با تکنولوژی‌هایی مانند مسیریاب ماهواره‌ای و بلوتوث و با طراحی ظاهری منحصر به فرد در کل خودرو همراه شده بود که بدین ترتیب DB9 را به رقیب سرسختی در بخش خودروهای لوکس و سوپراسپرت در دوران خودش تبدیل کرد.
 
Aston martin DB9


موتور این خودرو دارای پیشرانه‌ی ۶ لیتری V12 بود. پیشرانه‌ی V12 استون مارتین DB9 دارای توانی معادل ۴۴۴ اسب بخار و گشتاور ۵۶۹ نیوتن-متر بود.شتاب این خودرو کمتر از 4.8ثانیه و حداکثر سرعت آن 299کیلومتر بر ساعت بود.


پس از سال 2003 این خودرو در سال 2013 نسخه ای با پیشرانه 5.9لیتری را ارائه داد با توان خروجی بیشتر که حدود 510اسب بخار و 620نیوتون متر گشتاور را دارا بود. این تغییر موجب افزایش شتاب و کاهش 0-100این خودرو از 4.8ثانیه به 4.6 برسد.


حال پس از خارج شدن این محصول از سبد تولیدات استون مارتین ، حال قرار است استون مارتین DB9 با DB11 جایگزین ‌شود که با پیشرانه‌ی ۱۲ سیلندر توربوشارژ شده‌ی ۵.۲ لیتری خود، ۶۰۰ اسب بخار توان و ۷۰۰ نیوتن-متر گشتاور را در اختیار راننده قرار می‌دهد و شتاب صفر تاصد این خودرو تنها ۳.۹ ثانیه می باشد. حداکثر سرعت DB11 نیز ۳۲۲ کیلومتر بر ساعت اعلام شده است.

نظرات کاربران:


نظر شما در مورد این موضوع:

فیلدهای ستاره دار را وارد نمایید.ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
پربازدیدترین اخبار
Scroll