کمتر از 1 دقیقه پیش

خروج بازار خودرو از رکود

خروج بازار خودرو از رکود
یک سال از رسیدن به توافق جامع هسته‌ای میگذرد.کم کم اختلاف قیمت خودرو در بازار، بیشتر از نمایندگی ها شد تا نشانه‌های رونق در بازار خودرو ظاهر شود و بالاخره دومین صنعت بزرگ کشور بدون نیاز به تنفس مصنوعی بتواند در مسیر رونق حرکت کند. 

سودهای بالا به داد خودروسازان رسید؟
در نیمه دوم سال گذشته ،خودرو سازان سودهای انصراف و مشارکت نقش موثری داشته. در این باره کاکایی گفته: «سودی که خودروسازان در شیوه های تازه فروش به مشتریان خود می دهند

امیرحسن کاکایی، استاد دانشگاه علم و صنعت ایران، در این زمینه به گفت: «طبق آماری که من مطالعه کرده ام هم فروش افزایش پیدا کرده و هم تقاضا از تولید پیشی گرفته است. این آمارها مضاف بر تفاوت قیمت بازار با نمایندگی ها، نشان از رفتار بازار به سمت خروج از رکود دارد، اما نمی توان گفت که به طور کامل رکود از بین رفته است.»

بررسی قیمت خودروهای ساخت داخل در هفته گذشته نشان می دهد قیمت 80 درصد از این محصولات در بازار آزاد از 300هزار تومان تا نزدیک به 4میلیون تومان، افزایش داشته است؛ تکان قیمتی که کارشناسان آن را به منزله گام های ابتدایی برای خروج از رکود تلقی می کنند.

کاکایی با تأکید براینکه ما هنوز به رونق واقعی نرسیده ایم، اظهار می کند: «تنوع در محصولات خودروسازان نیز دلیل دیگر این رفتار بازار است.»

شهرام آزادی، استاد دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی نیز در این باره در گفت وگو با «فرصت امروز» بیان می کند: «این تفاوت قیمت تا حدی نشانگر این است که جو روانی سال گذشته که بر بازار حاکم بود به پایان رسیده است. یکی از دلایل این اتفاق، توجه خودروسازان به نیازهای مردم مبنی بر تنوع محصولات و افزایش کیفیت بود اما اگر این توجه استمرار نداشته باشد، این تغییر رفتار موقتی بوده و نباید انتظار داشته باشیم که همین رونق اندک پایدار بماند. اگر به دنبال رونق واقعی هستیم باید به مردم ثابت شود که خودروهای ساخت داخل از نظر کیفیت، تنوع و خدمات پس از فروش نسبت به خودروهای خارجی هم کلاس قیمتی، برتری دارند.»

نظرات کاربران:


نظر شما در مورد این موضوع:

فیلدهای ستاره دار را وارد نمایید.ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
پربازدیدترین اخبار
Scroll