کمتر از 1 دقیقه پیش

سیتروئن C4 به زودی وارد بازار خواهد شد

سیتروئن C4 به زودی وارد بازار خواهد شد

براساس گفته های منبع آگاه اولین خودروی بعد از توافق بین سایپا و سیتروئن پس از توافق برجام احتمالا اواخر امسال روانه بازار خواهد شد.

این خودروساز قصد دارد در دوران پسا برجام جای خود را در بازار پرتقاضای ایران محکم کند.براساس گفته ها قرار است اولین محصول یعنی C4 اواخر امسال وارد بازار شود. احتمالا ابتدا خودرو ها به صورت کامل وارد ایران خواهند شد و در ادامه خط تولید در ایران ادامه کار را در دست خواهد گرفت.

ساپیا احتمالا به منظور بازار سنجی تقاضا، ابتدای امر چند دستگاه وارد کرده تا خط تولید آن در جاده مخصوص کرج فراهم شود. بر اساس مذاکرات این نسخه، تنها نسخه نخواهد بود و چند محصول دیگر نیز به تدریج اضافه خواهد شد.

حال باید دید قیمت گذاری این خودرو چقدر خواهد بود. 

پیشرانه 1.8 لیتری را می‌توان موتوری چهار سیلندر عنوان کرد که به صورت تنفس طبیعی، حداکثر قدرت تولیدی آن به 136 اسب بخار می‌رسد و پیشرانه 1.6 لیتری تنفس طبیعی هم می‌تواند قدرتی حدودا 118 اسب بخاری در کنار گشتاور 160 نیوتن متری تولید کند. پیشرانه سوم لیست هم از همان موتور 1.6 لیتری است، ولی بر روی آن توربوشارژر نصب شده که می‌تواند 153 اسب بخار قدرت تولید کند. همانطورکه گفتیم متاسفانه هنوز مشخص نیست کدام پیشرانه روی C4 نصب خواهند شد ولی شاید با یک حساب سر انگشتی و با توجه به قیمت اعلام شده احتمال ورود مدل 1.8 لیتری بیش از سایر پیشرانه ها باشد.
پیشرانه 1.8 لیتری تنفس طبیعی ذکر شده براساس اطلاعات بدست آمده، به یک جعبه دنده اتوماتیک متصل می‌شود که مصرف سوخت آن حدودا 7.6 لیتر در هر 100 کیلومتر اعلام شده است و می تواند به حداکثر سرعت 190 کیلومتر در ساعت دست پیدا کند.


نظرات کاربران:


نظر شما در مورد این موضوع:

فیلدهای ستاره دار را وارد نمایید.ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
پربازدیدترین اخبار
Scroll