کمتر از 1 دقیقه پیش

در بازار پیش فروش مسکن چه می گذرد؟

در بازار پیش فروش مسکن چه می گذرد؟
از سال گذشته و به دنبال ابلاغ آیین نامه اجرایی قانون پیش‌ فروش ساختمان برخی از واسطه‌های ملکی به دنبال ممنوعیت فعالیت آنان در تنظیم قراردادهای پیش فروش از واسطه‌گری در این بازار انصراف دادند. هم اکنون اغلب فایل‌های پربازدید در بازار معاملات پیش‌فروش مربوط به آپارتمان‌هایی است که با نرخی گران‌تر از عرف قیمتی پیش‌ فروش آپارتمان در منطقه به بازار دوم معاملات خرید مسکن عرضه شده است.
بر همین اساس گفتنی است؛این روزها قیمت پیش فروش واحدهای مسکونی در برخی از مناطق تهران با قیمت پیشنهادی فروش واحد مسکونی آماده تحویل برابر است به همین خاطر بازار پیش فروش واحدهای مسکونی در تعدادی از محله‌های تهران اکثر مشتریان خود را از دست داده و تفاوت این دو نوع عرضه فقط بر سر نحوه پرداخت مبلغ خرید از سوی خریدار است، چراکه متقاضی برای واحد آماده تحویل مبلغ خرید را یکجا پرداخت می‌کند، اما برای واحد پیش فروش شده همان مبلغ را به صورت اقساطی به فروشنده پرداخت می‌کند.
در گذشته متقاضیانی که قدرت کافی برای خرید نداشتند به بازار پیش فروش رو می‌آوردند تا با شرط اقساط و قیمت کمتر صاحبخانه شوند، اما الان دیگر بازار پیش فروش همچون گذشته لطفی ندارد زیرا قیمت پیش فروش نزدیک به قیمت فروش است و به همین خاطر مدت زمانی که پیش خریدار باید در انتظار تحویل واحد باشد دیگر ارزش ندارد.
به گزارش خبرنگار "ایران فایل" قوی ترین موتور جستجوی املاک و مستغلات؛ این گران‌فروشی در بازار پیش فروش به‌جایی رسیده که در اغلب این فایل‌ها قیمت‌های پایه تعیین شده حتی از نرخ فروش واحدهای نوساز و آماده در بازار مسکن همان منطقه هم گران‌تر است.
در شرايط طبيعي، پيش‌فروش پروژه‌هايي كه در مراحل گودبرداري تا سفت‌كاري قرار دارد معمولا 35 درصد ارزان‌تر از قيمت منطقه – قيمت واحد آماده- انجام مي‌شود و پروژه‌هاي در حال نازك‌كاري نيز 20 تا 25 درصد ارزانتر پيش‌فروش مي‌شود.

نظرات کاربران:


نظر شما در مورد این موضوع:

فیلدهای ستاره دار را وارد نمایید.ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
پربازدیدترین اخبار
Scroll