کمتر از 1 دقیقه پیش

اتوبوس چینی مشکل ترافیک را حل کرد

اتوبوس چینی مشکل ترافیک را حل کرد
امروزه در بسیاری از کشورهای جهان شاهد پدیده ترافیک هستیم و مسئولان درگیر راه حل هایی برای رفع حمل و نقل آن هستند. چینی ها که با جکعیت بیش از 1میلیارد نفر مواجه هستند چاره ای اندیشیده اند. آن ها نوعی اتوبوس طراحی کرده اند که می‌تواند از بالای ماشین‌های عادی عبور کند و دغدغه‌ی ترافیک، دیر رسیدن مسافران و عقب افتادن از برنامه‌ی حرکتی را دیگر ندارند.

در کمتر از 1دهه پیش چینی ها سعی در ایده پردازی هایی برای تحول د ر صنعت حمل و نقل پرداختند و امروز آن را اجرایی کردند. دیروز یک اتوبوس با قابلیت عبور از بالای اتومبیل‌ها عادی در شهر کین‌هوآنجدایو رونمایی شد. این خودرو  با نام TEB یا  Transit Elevated Bus شناخته می‌شود و دارای طول ۲۲ متر، عرض ۷.۸ متر و ارتفاع ۴.۸ متر بوده و توانایی حمل ۳۰۰ مسافر را داراست.
 
TEB


براساس گفته های مسئولان این کشور، این اتوبوس دارای 8جفت چرخ لاستیکی و 8جفت چرخ ریلی می باشد. سرعت این خودروها تا 50Km/h می رسد.اما این طرح نیاز به یک سری بسترسازی هایی برای اجرایی شدن دارد، یکی از این موارد چهاراه‌ها، خطوط عابر پیاده، چراغ‌های راهنمایی، پل‌ها و چرخش‌های مسیر باید کمترین تعداد ممکن باشد تا در نظم شهری اخلال به وجود نیاید.

نمونه‌ی اولیه این اتوبوس در سال ۲۰۱۰ و در یک نمایشگاه در شهر پکن معرفی شد. 
داخل خودروی TEB

نظرات کاربران:


نظر شما در مورد این موضوع:

فیلدهای ستاره دار را وارد نمایید.ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
پربازدیدترین اخبار
Scroll