کمتر از 1 دقیقه پیش

تصمیمات جدید برای فروش مسکن مهر

تصمیمات جدید برای فروش مسکن مهر
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، احمد اصغری مهرآبادی در مراسم افتتاح و بهره برداری متمرکز 4838 واحد مسکن مهر استان گلستان در گرگان اظهار کرد: استان ها پس از ابلاغ این مصوبه لازم است فهرست پروژه های فاقد متقاضی خود را با مشخصات کامل ارائه کنند تا در اختیار متقاضیان واجد شرایط قرار گیرد.
به گفته وی، بعد از گذشت سه ماه از ابلاغ این مصوبه چنانچه باز هم شاهد واحدهای فاقد متقاضی در استان ها باشیم، راهکارهای دیگری برای نهایی کردن پروژه مسکن مهر اتخاذ خواهد شد.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی افزایش سقف تسهیلات مسکن مهر از 250 به 300 میلیون ریال و افزایش زمان بازپرداخت تسهیلات از 15 به 20 سال را از اقدامات اساسی دیگر دولت در این بخش بیان کرد.
مهرآبادی با بیان این که اتمام پروژه های مسکن مهر تا پایان سال آینده از تاکیدات وزیر راه و شهرسازی است، از بانک های عامل و به ویژه بانک مسکن درخواست کرد که شرایط دریافت تسهیلات این واحدها را آسان کرده تا با شتاب بخشی به اتمام پروژه ها، این واحدها به موقع تحویل مالکان شود.
وی اظهار کرد: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تامین مسکن برای اقشار نیازمند و کم درآمد از دغدغه های اساسی دولت بوده و رویکردهای مختلفی برای تامین این نیاز اساسی مردم از قبیل فروش اقساطی، اجاره به شرط تملیک، مسکن حمایتی، مسکن اجتماعی و مشارکتی اجرا شده که مسکن مهر از پروژه های بزرگ عمرانی کشور در این بخش بوده است.
مهرآبادی با تصریح بر این که دولت با وجود تنگناهای مالی گام های ارزنده ای در طرح مسکن مهر برداشته است، گفت: در دولت تدبیر و امید طی مدت زمان کمتر از 2.5 سال نزدیک به 700 هزار واحد مسکن مهر تکمیل شده است.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی برنامه امسال دولت را در مسکن مهر تکمیل 300 هزار واحد اعلام کرد و افزود: با بهره برداری از واحدهای امروز در استان گلستان 260 هزار واحد عملیاتی شد و تا پایان امسال تحویل متقاضیان می شود.
وی با اشاره به آماده بودن نزدیک به 80 هزار واحد دیگر برای تحویل به متقاضیان گفت: آماده سازی و تحویل یک میلیون و 670 هزار واحد مسکن مهر در بیش از یک هزار و 100 شهر و پوشش بیش از 2.5 میلیون نفر از جمعیت کشور بیانگر تلاش دولت و یاری مدیران دستگاه ها و شرکت های خدمات رسان بوده است.
مهرآبادی گفت: عملیات اجرایی بخشی از پروژه های مسکن مهر استان ها به دلیل مشکلات حقوقی با تاخیر آغاز شده که بعد از نتیجه گیری پرونده های مرتبط، تکمیل و تحویل مردم خواهد شد.

نظرات کاربران:


نظر شما در مورد این موضوع:

فیلدهای ستاره دار را وارد نمایید.ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
پربازدیدترین اخبار
Scroll