کمتر از 1 دقیقه پیش

دشت دریاسر ، بهشت اردیبهشت ایران

دشت دریاسر ، بهشت اردیبهشت ایران
دشت دریاسر یکی دیگر از مکان های دیدنی ایران در منطقه جنگل های دو هزار شهرستان تنکابن قرار دارد. این مکان به بهشت اردیبهشت ایران معروف است. با ما همراه باشید...

این دشت ما بین چهار کوه قرار دارد. یکی از این کوه ها الموت است که در شمال شرقی این دشت قرار دارد. 

دشت دریاسر بین ۴ کوه محصور شده است. از سمت جنوب غربی کوه الموت، بلندترین کوهی است که این دشت را احاطه کرده است. در حقیقت این دشت مرزی است که پوشش سبز و جنگلی شمال ایران را به پوشش برفی و یخچالی کوه الموت متصل می کند.
 
دشت دریاسر


سطح این دشت در فاصل بهار و بخصوص در اردیبهشت ماه منظره ای چشم نواز و آرام بخش پر از گل های زرد رنگ بابونه می شود. یکی دیگر از زیبایی های این دشت وجود ده ها چشمه در داخل آن است و آب از میان سبزه ها می جوشد و به سختی در فصل بهار جای خشک در آن یافت می شود. از طرف دیگر یک رود از ارتفاعات سیالان با یخچال های بزرگ خود نمایی می کند.

در این منطقه هر ساله اردیبهشت ماه گروه های کوهنوردی و تورهای مسافرتی زیادی به این دشت حضور میابند و از طبیعت بکر این محیط لذت می برند. علاوه بر بهار فصل های دیگرش نیز بی نظیر است ،پاییز با برگریزان رویاییش و زمستان با کوههای پر برفش. در بالای این کوه ها آلوچه های جنگلی و درختان ازگیل زیادی موجود است.

چگونه برویم؟
ابتدا به تنکابن رفته و وارد مسیر دو هزار آن شده، به دو راهی امامزاده قاسم که رسیدید سمت چپ جاده یک مسیر به روستای عسل محل می رود. بعد از آن مسیر یک ساعت تا یک ساعت ونیم پیاده روی یا به عبارت بهتر کوهپیمایی در پیش دارید تا به این طبیعت خدادادی زیبا برسید.
 
دشت دریاسر تنکابن


کلمات کلیدی:
جاهای دیدنی ایران,تور مسافرتی,تور یک روزه,تنکابن,دشت دریاسر,ایرانگردی

نظرات کاربران:


نظر شما در مورد این موضوع:

فیلدهای ستاره دار را وارد نمایید.ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
پربازدیدترین اخبار
Scroll