کمتر از 1 دقیقه پیش

ترفندهای مخفی کورتانا (Cortana)

ترفندهای مخفی کورتانا (Cortana)

1. گاهی شما میخواهید تکست بنویسید اما حوصله تایپ ندارید از کورتانا کمک میگیرید اما گاهی نیز شما آنقدر خسته اید فقط می خواهید با نام بردن یک ایموجی مثل لبخند (smiley)، چشمک (winkie) و... یک اسمی را تایپ کند. برای این کار می توانید از کورتانا کمک بگیرید.
 
کورتانا


2. گاهی می خواهید ترجمه یک کلمه را به زبان دیگری بدانید. با گفتن "How do you say 'to rent a car' in Chinese" می توانید ترجمه جمله "اجاره یک خودرو" به زبان چینی را بیابید. کورتانا می تواند انگلیسی را به 50 زبان ترجمه کند.
 
cortana


3. در روی سیستم کامپیوتر خود از کورتانا بخواهید عکس های دو هفته اخیر را نشان بدهد. برای اینکار از جمله: "Show me pictures from last two week" . این قابلیت برای نمایش فایل های ورد و اکسل نیز نمایش داده می شود. جالب آنکه اگر مقاله ای را در جایی سیو کردید و یادتان نمی آید می توانید از کورتانا بپرسید.
 
cortana translate


4. شاید شما هم اتفاق افتاده اهنگی را جایی می شنوید و می خواهید اسم آهنگ و نام خواننده آن را بدانید. از نرم افزار Shazam می توانستید قبلا استفاده کنید اما اکنون کورتانا نیز با قدرتی بیشتر روی کار آمده است. می توانید با گفتن جمله : "What song is playing" آن را بیابید.
 
cortana music


5. اگر شما فردی هستید که روزانه نیاز به یادآوری کارهای روزانه خود و قرار های خود هستید می توانید این کار را به کورتانا بسپارید. مثلا اگر می خواهید بعد از کار، خرید نان کنید با گفتن جمله : "Remind me when i leave work to buy bread at bakery" این کار را ذخیره کنید. جالب اینکه کورتانا به طور هوشمند براساس مکان محل کارتان و خروج از آن محل به شما این آگاهی را می دهد که کار خود را انجام دهید. 
 
cortana


6. اگر می خواهید مسیر خلوت را از محل کار خود تا خانه را بیابید از کورتانا بپرسید. با گفتن جمله : "What is traffic like on the way home" این کار را انجام دهید. همچنین از این سیستم می توانید ادرس محل مورد نظر خود را نیز بیابید.
 
cortana mail


7. گاهی شما می خواهید در جمع دوستانه خود کار جدید و جذابی کنید از کورتانا بخواهید یک کار جذاب کند. مثلا تقلید صدای یک نفر را انجام دهد. با گفتن : "Do an impression" این کار را انجام می دهد.
 
impression


8. اگر دلتان می خواهد الان سنگ کاغذ قیچی بازی کنید و هیچ کس با شما بازی نمی کند چرا با کورتانا بازی نمیکنید؟ به او بگویید "Rock, Paper, Scissors" او با کمک دوربین گوشیتان با شما بازی می کند. مراقب باشید به او نبازید ...
 
travia


9. اگر شما فردی هستید که راجع به فیلم های گوناگون صاحب نظر هستید و دوست دارید هرکس از شما راجع به فیلمی نظر شما را بداند می توانید از جمله "Play the movie game" استفاده کنید و اطلاعاتی را درمورد فیلم موردنظر به دست آورید.
 
cortana impres
 

نظرات کاربران:


نظر شما در مورد این موضوع:

فیلدهای ستاره دار را وارد نمایید.ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
پربازدیدترین اخبار
Scroll