کمتر از 1 دقیقه پیش

ترابردپذیری چیست؟

ترابردپذیری چیست؟
در آستانه هفته دولت قرار است فردا افتتاح گردد. با افتتاح این طرح محدودیت های مهاجرت یک کاربر از یک اپراتور به اپراتور دیگر از بین خواهد رفت و بسیار به تسهیل این امر کمک می کند.

طرح ترابرد پذیری تلفن همراه طرحی است که کاربر یک اپراتور می تواند با حفظ شماره خود، آنرا به یک اپراتور دیگر منتقل کرد. در ترابرد پذیری خط شما اگر دائمی یا اعتباری باشد همان حالت نیز باقی خواهد ماند. مثلا اگر شماره موبایل شما 09121234567 باشد با انتقال به اپراتور دیگری مثل ایرانسل، دقیقا همین شماره منتقل خواهد شد و در اپراتور بعدی نیز 09121234567 ثابت باقی می ماند.

قرار است این طرح از فردا کلید بخورد. اجرای آزمایشی آن از 20 تیر ماه آغاز شده بود که در آن زمان اپراتورها محدودیت مهاجرت داشتند و روزانه حداکثر اجازه انتقال تا 500 شماره را می دادند. با افتتاح رسمی این طرح، ترابردپذیری اپراتورها به 10هزار شماره در ساعت خواهد رسید.

پیش از ترابرد به اپراتور مورد نظر مواردی باید رعایت شود.

شرایط و مقررات تغییر اپراتور:

انتخاب اپراتور میزبان
پیش از اقدام به ترابردپذیری باید حتماً اپراتور میزبان را مشخص کنیم. این کار باید با دقت انجام شود تا پس از ترابردشدن به مشکلات احتمالی برخورد نکنیم.

نکات مهم در این قضیه عبارتند از 1. آنتن‌دهی بهتر 2. تعرفه های مناسب‌تر

نکته دیگر هزینه‌ها و تعرفه‌هاست.
برای مشاهده هزینه ها و تعرفه های اپراتورهای مختلف اینجا را کلیک کنید: مشاهده تعرفه مکالمه اپراتورها
 برای مشاهده بسته‌های اینترنت و طرح‌های تشویقی اپراتورها را باید سایت‌های هر کدام مراجعه کنید.

هدف از ترابرد
هر مشترک برای ترابردکردن به اپراتور دیگر دلایل خاص خود را دارد. تعرفه‌ها، آنتن دهی، سرعت اینترنت و کیفیت خدمات چهار دلیل عمده برای ترابرد کردن شماره‌ی موبایل میان اپراتورها است. 

تعداد ترابردپذیری
مشترکان تلفن همراه هر شماره را تنها دو بار در سال می‌توانند جابجا کنند. یعنی محدودیت تعداد ترابردپذیری برای هر شماره در سال ۲ بار است. یعنی شما قادر خواهید بود فقط 1 بار در سال بین تمام اپراتور ها مهاجرت کنید.

زمان میان دو ترابرد
حداقل فاصله زمانی بین دو ترابرد ۳ ماه است. یعنی شما پس از هر ترابرد حداقل باید ۹۰ روز در شبکه اپراتور میزبان حضور داشته باشید.

هزینه ترابردپذیری
هزینه ترابردپذیری برای هر شماره تنها ۵ هزار تومان است. هم اکنون اپراتورها این کار را رایگان انجام می‌دهند. هزینه سیم‌کارت جداگانه است و هر اپراتور میزبان می‌تواند هزینه سیم‌کارت را هم دریافت کند.

عدم تغییر ماهیت
ماهیت سیم‌کارت‌های دائمی پس از ترابرد همان دائمی مانده و اعتباری‌ها نیز پس از ورود به اپراتور میزبان همان اعتباری خواهند ماند. پس در ترابردپذیری هیچ تغییر ماهیتی در نظر گرفته نشده است.

فاصله بین درخواست تا ترابرد
فاصله‌ی میان درخواست تا انجام کامل ترابردپذیری برای سیم‌کارت‌های دائمی حداکثر ۵ روز و ۵ ساعت و ۲۰ دقیقه و برای سیم‌کارت‌های اعتباری حداکثر ۳ روز و ۳ ساعت و ۳۰ دقیقه است.

ثبت درخواست در اپراتور مقصد
درخواست ترابردپذیری توسط هر مشترک باید در اپراتور مقصد انجام شود و لازم نیست هیچ کاری در اپراتور قبلی انجام شود.

فرم‌های ترابرد
برای مهاجرت فرم های زیر را باید پر کنید و درخواست مهاجرت کنید. توجه داشته باشید شما فرمی را که می خواهید به آن مهاجرت کنید را پر کنید.
 

نظرات کاربران:


نظر شما در مورد این موضوع:

فیلدهای ستاره دار را وارد نمایید.ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
پربازدیدترین اخبار
Scroll