کمتر از 1 دقیقه پیش

قطار نامرئی در ژاپن ساخته شد

قطار نامرئی در ژاپن ساخته شد
در صدمین سالگرد شرکت راه آهن "سیبو" برای تولید محصولی متفاوت درخواست تولید یک ترن نامریی شد. این طراحی را به خانم "کازیو سجیما" ژاپنی که شهرت بسیاری در سازه های معماری با مواد شیشه ای دارد سپرده شد.

او با استفاده از موادی شفاف با قدرت بازتابی بشدت بالا سازه هایی را ایجاد می‌کند که از شدت شفافیت با محیط اطراف خود ترکیب می گردد و به دلیل بازتاب نور در محیط اطراف این ترن، ترن را کاملا نامرئی نشان می دهد. سیجما قبلا هم سازه های معماری مشابه نامرئی را تولید کرده بود و هم اکنون در موزه لوور فرانسه قرار دارد.

خانم سجیما دریک گفتگوی رسانه‌ای اعلام کرد:
من در این ایده این فکر را داشتم که خیلی خوب می‌شود اگر این قطار بتواند به آرامی با مناظر زیبای طبیعت اطراف خود به هم‌زیستی برسد و نمای ظاهری آن تنها انعکاسی از محیط اطراف بوده و در این مناظر محو شود.
این ترن ویژه اکسپرس با شمار محدودی مسافر در گذر از مناظر متفاوت و زیبایی از کوه‌های «چی چی بو» گرفته تا میانه شهر توکیو سفر می‌کند. گفته می شود نخستین قطار نامریی جهان کار خود را از ۲۰۱۸ درنزدیکی توکیو آغاز کند.

او در ادامه گفت:
بسیار علاقه دارم که این ترن با سرعت محدود بتواند شمار بسیاری از مردم را درخود بگنجاند که در حال مسافرت و حین حرکت با آرامش کامل در آن استراحت کنند دقیقا به همان آرامشی که در یک اتاق نشیمن با فضای باز اطراف خود استراحت می‌کنند. 

نظرات کاربران:


نظر شما در مورد این موضوع:

فیلدهای ستاره دار را وارد نمایید.ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
پربازدیدترین اخبار
Scroll