کمتر از 1 دقیقه پیش

آمار تقاضا خودرو لیفان 820 در ایران بیشتر از چین

آمار تقاضا خودرو لیفان 820 در ایران بیشتر از چین
براساس آمار فروش و آمار تولید لیفان 820 در کشور ایران و کشور چین نکته ای خودنمایی می کند و آن این است که در بازار ایران نسبت به چین طرفداران بیشتری دارد.

به گزارش مجله دنیای خودرو براساس آمار فروش در جولای سال جاری میلادی لیفان در کشور پهناور چین جز 100 خودروی پرفروش بازارش به حساب نمی آید و نکته تعجب برانگیز آنکه چین با بیش از 1 میلیارد جمعیت تقاضای لیفان 820 از صدمین خودرو که نامش "بایک" و با تعداد 1356 دستگاه است، کمتر است. این در حالی است که در ایران با جمعیت حدود 80 میلیون جمعیت در ماه جولای 583 دستگاه از این خودرو به فروش رفته است.

بعد سراتو سایپا با آمار تولید ۱۳۲۰ دستگاه در تیر ماه، می توان لیفان ۸۲۰ را به عنوان یک سواری به نسبت پرفروش در بین رقبا دانست. سوال این است که چرا این سدان چینی در بازار کشور مادر استقبال نشده است و برخلاف ویژگی هایی که از آن صحبت می شود، این خودرو محبوب ظاهر نشده است. باید اشاره کرد که این روزها بازار چین از خودروهایی با حجم موتور پایین استقبال خوبی می کند و احتمالا بخاطر حجم موتور بالای این خودرو و ابعاد نه چندان جذاب برای چینی ها، لیفان ۸۲۰ در بازار چین به عنوان خودروی موفق به حساب نمی آید.

نظرات کاربران:


نظر شما در مورد این موضوع:

فیلدهای ستاره دار را وارد نمایید.ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
پربازدیدترین اخبار
Scroll