کمتر از 1 دقیقه پیش

آموزش رفع ریپورت در تلگرام

آموزش رفع ریپورت در تلگرام
اگر در محیط تلگرام برای افراد ناشناسی که شماره شما را در تلفن خود ندارند پیام ارسال کنید و مخاطب شما را به عنوان یک فرد مزاحم برهم زننده آرامش شناسایی کند و با لمس گزینه «Report as spam» شما را به عنوان فردی مزاحم به تلگرام معرفی می‌کند. سرورهای تلگرام شکایت‌هایی که از سوی کاربران درباره افراد مزاحم ارسال می‌شوند  را ذخیره می کنند. پس از دریافت چندین شکایت از افراد مختلف در مورد ایجاد مزاحمت از سوی یک شخص، حساب کاربری او را به اصطلاح ریپورت می‌کنند.

اگر حساب شما ریپورت شود، در صورتی که تا حدود یک هفته به اشخاصی که شماره تلفن شما را ندارند در چت خصوصی (Private) به تبادل پیام نپردازید، به طور خودبه‌خود محدودیت شما برداشته می‌شود. در صورت مداومت ارسال پیام به افراد ناشناس، مدت زمان ریپورت ماندن اکانت افزایش می‌یابد تا جایی که هیچ‌گاه امکان برداشته شدن این محدودیت وجود نخواهد داشت.
افراد بسیار کمی خبر از وجود ربات رسمی تلگرام با نام Spam Info Bot دارند که وضعیت حساب هریک از کاربران را اطلاع می‌دهد و قصد داریم عملیات برطرف کردن ریپورت در تلگرام را به وسیله همین بات انجام دهیم. شما با زدن از طریق SpamBot یا @SpamBot با این ربات ارتباط برقرار کنید. با لمس دکمه شروع (Start)، این ربات در قالب یک پیام وضعیت حساب شما را اطلاع می‌دهد. در صورتی که اکانت شما ریپورت نباشد پیامی با مضمون «Good news, no limits are currently applied to your account. You’re free as a bird!» این یعنی محدودیت شما به مرور زمان از بین رفته و در ادامه می‌توانید با لمس گزینه Cool, thanks به عملیات پایان دهید. 
ریپورت شدن تلگرام

اما اگر پیغام زیر ظاهر شود:
Dear user,
I’m afraid some Telegram users found your messages annoying and forwarded them to our team of moderators for inspection. The moderators have confirmed that you’ve been sending spam.
Unfortunately, your account is now limited. You will not be able to send messages to people who do not have your number in their phone contacts or adding them to groups and channels. Of course, when people contact you first, you can always reply to them.
این یعنی شما ریپورت هستید و محدودیت ها هنوز وجود دارند.
اگر فکر می‌کنید حساب شما به اشتباه ریپورت شده، گزینه «This is a mistake» را لمس کنید و اولین گام برای برطرف کردن ریپورت در تلگرام خود را بردارید. در ادامه برای شما پیامی با این مضمون دریافت خواهید کرد:
telegram report

اگر فکر می‌کنید محدودیت‌های اعمال شده روی حساب شما به اشتباه صورت گرفته، می‌توانید شکایتی به ثبت برسانید. همه شکایات توسط تیم ناظر ما بررسی خواهند شد. در نظر داشته باشید این شکایت روی محدودیت‌هایی که به دلایل واضح و محکم اعمال شده‌اند اثری نخواهد داشت. آیا مایل به ثبت شکایت نامه هستید؟
با لمس گزینه «Yes»، یک گام دیگر به برطرف کردن ریپورت در تلگرام نزدیک می‌شوید. سپس به فاصله کوتاهی یک پیام جدید دریافت می‌کنید:
بسیار خوب! لطفا از عدم ارسال پیام‌هایی با مضمون تبلیغات نامناسب و ناخواسته و پیام‌هایی با محتوای تبلیغاتی یا تکان دهنده مطمئن شوید. آیا تا به حال چنین پیام‌هایی ارسال کرده‌اید؟
 
رفع مشکل ریپورت در تلگرام

در صورتی که جواب شما مثبت است، باید بپذیرید که محدودیت حساب شما یک امر طبیعی بوده و تلگرام به درستی اکانت شما را اسپم شناسایی کرده است. اما در صورتی که پاسخ منفی است، گزینه «No! Never did that!» را لمس کنید. بدین ترتیب آخرین گام‌ها را برای برطرف کردن ریپورت در تلگرام را برمی‌دارید. پیغام بعدی این ربات به شرح زیر است:

بسیار خوب! ما از اینکه حساب شما به اشتباه محدود شده بسیار شرمساریم. لطفا کمی اطلاعات درباره چگونگی رخ دادن این اتفاق برایم بنویسید تا آن را به اطلاع ناظر برسانم. چرا فکر می‌کنید حساب شما به اشتباه محدود شده؟
 با ارسال دلیل خود برای ربات، پیام دیگری به شما ارسال می‌شود:
متشکریم! شکایت شما با موفقیت ثبت شد. تیم ناظر ما هرچه زودتر به بررسی شکایت شما خواهد پرداخت. در صورتی که محدودیت اعمال شده اشتباه تشخیص داده شود، اکانت شما به حالت عادی خود باز خواهد گشت.
 
تلگرام


در اینجا اقدامات شما برای برطرف کردن ریپورت در تلگرام به پایان می‌رسد. اینک باید منتظر باشید تا یکی از ناظرین تلگرام شکایت شما را بررسی کرده و محدودیت شما را از بین ببرد. پس از حدود 5 ساعت، دوباره دکمه استارت را لمس کنید تا از آخرین وضعیت حساب خود مطلع شوید. در صورتی که پیامی با محتوای «Good news, no limits are currently applied to your account. You’re free as a bird!» را مشاهده کردید، یعنی محدودیت اکانت شما با موفقیت برداشته شده و قادر به ارسال پیام به افراد ناشناس خواهید شد. در غیر این صورت، ممکن است اکانت شما با دلایل محکمی بسته شده و تلگرام شکایت شما را نادیده گرفته باشد و یا به دلیل تعدد شکایات، هنوز شکایت شما مورد بررسی تیم ناظر تلگرام قرار نگرفته است.

منبع: گجت نیوز

نظرات کاربران:


نظر شما در مورد این موضوع:

فیلدهای ستاره دار را وارد نمایید.ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
پربازدیدترین اخبار
Scroll